Hakkımızda

Herkese merhaba.. Hepimizin zor günler geçirdiği bir dönemdeyiz. Herkes elinden geldiğince –psikolojisi izin verdiği sürece- bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ben de bir şeyler yapabilmek amacıyla, belki de sadece “Evet, yaptım.” diyebilmek için böyle bir site açmış bulundum. Peki bu sitenin amacı nedir? Neden böyle bir isme sahip ve neden yaratıldı?

Düşünce platformu deyince aklımıza gelen ilk amaç için açıldı bu site. Öncelikli amacım, kendi düşüncelerimi kelimelere döküp, bunu insanlarla paylaşmaktı. Ancak bunu yaparken, aklıma bunu neden tek başıma yapayım ki sorusu geldi. Yani anlayacağınız bu site benim değil, hepimizin.

Duygularımızı ve düşüncelerimizi kelimelere döküp, insanlara yansıtmamız gerektiğini düşünüyorum. İsterseniz tarih hakkında bilgilendirici bir yazı yazın, isterseniz ilkbahar hakkındaki düşüncelerinizi yazıya dökün, isterseniz karşı koyamadığınız duygularınızı kelimelere dökün… Ama yazmaktan asla çekinmeyin.

Biliyorum ki, bu sitede uzun bir süre tek başıma yazılar, şiirler yazacağım. Yine biliyorum ki, uzun bir süre bunlar okunmayacak. Ama yazı yazmayı birileri için değil, kendimiz için yapmalıyız. Şimdi diyeceksiniz ki; “Madem kendimiz için yapıyoruz, neden bu sitede paylaşalım?”. İnsanlarda yazma iştahını uyandırmak için.

Evet, düşünce platformuna hoş geldiniz, burada isteğiniz şey hakkında istediğiniz kadar yazabilirsiniz, iletişime geçmeniz yeterli. Unutmayalım ki, fikrimiz neyse zikrimiz odur. Zikretmekten çekinmeyin!

%d blogcu bunu beğendi: